Wianek świąteczny na drzwi diy
DIY- zrób to sam

Wianek świąteczny z gałęzi DIY (bez koła pokładowego)

Wieńce zawieszone na drzwiach zewnętrznych kojarzą mi się z ciepłym domem wewnątrz. Są wizytówką klimatu jaki panuje w domu. Podkreślają naszą dbałość o dom i jego piękno. Pozwalają czuć atmosferę domu jeszcze przed wejściem do jego środka. Uwielbiam je i robię dwa razy w roku w okresach świąt zimowych i wiosennych. Moja propozycja jest dla tych, którzy chcieliby zrobić wieniec, a nie posiadają podkładu (koła) pod niego. Spójrz jak możesz zrobić piękny wieniec wykorzystując gałąź.

Święta nadchodzą wielkimi krokami, a ja nie chcąc zostawiać wszystkiego na ostatni dzwonek postanowiłam, że udekoruję cały dom do końca tego tygodnia. Później już tylko pakowanie prezentów i gotowanie. Przypomniałam sobie, że przecież już czas zawiesić wianek na drzwi zewnętrzne. Jednak nie miałam podkładu, czyli koła jako bazy pod wianek.

Jeśli podoba Ci się wieniec podobny do mojego, ale tak jak ja nie masz czasu ani ochoty latać po sklepach i szukać koła – podkładu pod wieniec to śmiało możesz zabierać się do pracy, bo wcale nie jest niezbędny. Z domu będziesz musiała wyjść jedynie po gałązkę z drzewa lub krzewu zimozielonego. Ja wykorzystałam akurat gałąź cisu, który rośnie w moim ogrodzie, ale bez problemu wianek wyjdzie z każdej innej, oby tylko była dosyć miękka i dała się wygiąć w kształt koła. 
wieniec na drzwi wejściowe DIY

KROK 1. ZAWIJANIE GAŁĄZKI W KSZTAŁT KOŁA

Wianek świąteczny na drzwi

KROK 2. PRZYMOCOWANIE NITKĄ ODSTAJĄCYCH GAŁĄZEK
Wieniec na drzwi świąteczny
Oplatamy nitką dookoła odstające gałązki wianka
KROK 3. DOCZEPIENIE OZDÓB (lub nie, jeśli ktoś woli)

Jako ozdoby można wykorzystać to, co akurat mamy w domu. Jeśli nie mamy nic świątecznego, niech to będą szyszki zebrane z lasu czy parku lub kokardki ze zwykłej wstążki. Znakomicie będą wyglądały wszelkie naturalne ozdoby, takie jak laski cynamonu, suszone plastry pomarańczy czy gwiazdki anyżu. Dobrze też zaprezentują się wszelkie sztuczne ozdoby, jak bombki, gwiazdki, aniołki, itd. Zrób użytek z tego, co znajdziesz w domu. Tym sposobem koszt wieńca będzie bliski zeru, bo nici znajdą się chyba w każdym domu 😉

Wianek na drzwi zewnętrzne diy

Ot, i to już wszystko. Przyznacie, że pracy niewiele i koszt praktycznie zerowy. Pozostaje zawiesić wieniec na drzwiach i już świąteczną atmosferę naszego domu będzie czuć nawet na zewnątrz.

Ps. Oczywiście taki wianek można powiesić również w domu. Dołożyć do niego jeszcze malutkie lampeczki led na druciku (na baterie) i będzie wspaniałą ozdobą naszego wnętrza.

Do dzieła! 😉

A tak mój wianek się prezentuje na drzwiach:

Wianek świąteczny diyWieniec świąteczny diy
Wianek świąteczny na drzwi diy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.