obraz świąteczny DIY jak zrobić obraz świąteczny wystrój ścian
DIY- zrób to sam

Świąteczne obrazy. Szybka zmiana dekoracji ściany.

Ozdoby świąteczne w moim domu są prawie wszędzie. Gdzie się nie obejrzysz zobaczysz jakieś dekoracje. Nawet ściany się nie ostały 😉 Zobacz jak szybko odmienić obrazy, które zdobią Twój salon na co dzień i sprawić, że świąteczny klimat będzie dosłownie wszędzie. 

Kiedy zaczęłam tworzyć świąteczne dekoracje i mój salon wypełniał się przeróżnymi ozdobami poczułam, że czegoś mi brak. A może raczej, że coś mi tu „nie gra” i nie pasje do całości. Konkretnie obrazy nad kanapą. Dłuższy czas od wprowadzenia się nie wisiało tam nic, bo nie umiałam się zdecydować. Szukałam czegoś wyjątkowego, pięknego i pasującego do wystroju naszego salonu. W końcu postanowiłam kupić „cokolwiek”, bo nasza ściana jest bardzo dłuuuga i w dodatku nie ma na niej okna, więc ta pustka była znacznie gorsza niż owo „cokolwiek”. Padło na dwie ramki z IKEA o wymiarach 50 x 70 cm (RIBBA — kupisz TU) i wkład do nich dokupiłam również w IKEA, a były to plakaty z motywem roślinnym (TVILLING —- kupisz TU). Tak to się prezentowało.

I całość nawet mi się spodobała i wygląda nieźle na co dzień. Jednak teraz, kiedy zamarzył mi się mega klimat świąteczny – już niekoniecznie mi pasują. Wzięłam więc kawałki materiału i stworzyłam sobie całkiem nowe obrazy świąteczne, które idealnie wpasowały mi się w obecne otoczenie salonu.

pomysł na obraz świąteczny DIY zrób to sam jak zrobić obraz świąteczny

KROK 1. Docięcie wyprasowanych materiałów świątecznych odpowiednich do wielkości ramek

W moje ramki wchodzi obraz 40×50 cm, oczywiście zostawiamy zapas 2 cm z każdej strony, żeby materiał nie wystawał.

KROK 2. Wycięcie motywu świątecznego z innego materiału.

Może to być element z innego świątecznego materiału (u mnie renifery) lub jeśli takiego nie mamy, to można narysować na innym materiale (w jednolitym kolorze) motyw świąteczny, np. renifer, choinka, bombka) i wyciąć.

KROK 3. Położenie wyciętego motywu na środku obrazu
KROK 4. Włożenie przygotowanego wkładu do ramki

Moje obrazy świąteczne prezentują się tak.

Świąteczny obraz diy obraz z motywem świątecznym

Świąteczny obraz diy obraz z motywem świątecznym

 

Świąteczny obraz diy obraz z motywem świątecznym

Świąteczny obraz diy obraz z motywem świątecznym

obraz świąteczny DIY jak zrobić obraz świąteczny wystrój ścian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.