ozdoby choinkowe z filcu DIY
DIY- zrób to sam

Ozdoby choinkowe z filcu. Jak zrobić? (DIY)

Chcesz mieć choinkę, jakiej nie ma nikt inny? Jest na to tylko jeden sposób: wykonaj ozdoby własnoręcznie! Oto moja propozycja na ozdoby choinkowe z filcu.

Ozdoby choinkowe z filcu diy

W filcu zakochałam się rok temu. Nastąpiło to w momencie zobaczenia gdzieś w gazecie, czy Internecie, choinkowych ozdób i krasnali wykonanych z tego materiału. Kilka dni później odbierałam już paczkę z zamówionymi kawałkami filcu. I zaczęła się zabawa 😉 Nazwałam to zabawą nieprzypadkowo, bo z ręką na sercu mogę powiedzieć, że nie jest to zajęcie pracochłonne i wymagające mnóstwa czasu i umiejętności. Ozdoby z filcu są naprawdę proste w wykonaniu, powstają bardzo szybko, a koszt materiałów jest zaskakująco niski (1 arkusz filcu – formatu A4, z którego wykonasz ok. 6 ozdób kosztuje 1-2 zł!). Co więcej, nie potrzebujesz żadnych specjalnych narzędzi typu maszyna do szycia, czy klej na gorąco. Wszystko czego potrzebujesz znajdziesz w ramce poniżej:

ozdoby z filcu DIY

JAK ZROBIĆ OZDOBY CHOINKOWE Z FILCU?

KROK 1.Naszkicowanie, bądź odrysowanie szablonu na arkuszu filcowym.

 Ja rysowałam ręcznie, przez co może moje ozdoby nie są idealnie równe i symetryczne, także jeśli chcesz możesz sobie wydrukować najzwyklejszy szablon gwiazdki, serduszka czy koła i po prostu odrysować go na filcu.

WAŻNE: Pamiętaj, żeby każdy kształt odrysować podwójnie (albo przynajmniej zostawić miejsce na filcu, aby móc złożyć go na pół i od razu wyciąć podwójnie)ozdoby choinkowe z filcu DIY

KROK 2. Wycinanie kształtów ozdób.

Wycinamy wszystkie odrysowane kształty. Ja dodatkowo powycinałam też ze skrawków filcu mniejsze kształty, aby przyszyć je do większych, np. serduszko lub małą gwiazdkę.

ozdoby choinkowe z filcu DIY

KROK 3. Wyszywanie muliną wzorów i doszywanie małych elementów (typu perełki, guziczki, czy kawałki innego materiału) na jednym lub dwóch wyciętych kształtach.

Zależy czy chcemy, aby nasza zawieszka była ozdobiona tylko z jednej strony, czy może chcemy aby była obustronna. To już zależy od naszego pomysłu.

ozdoby choinkowe z filcu DIY

KROK 4. Zszywanie dwóch elementów zamykając wypełnienie w środku.

Jeśli spojrzysz na moje zdjęcia, to zobaczysz, że zszywałam kształty różną techniką. To Ty wybierasz co Ci się podoba, jaką masz wizję i najważniejsze – jak umiesz przyszyć. Najprostszy sposób to zwykłe fastrygowanie (przykład gwiazdki z gwiazdką filcową w środku). Kolejny wykorzystany przeze mnie sposób na obszycie dwóch brzegów jest ścieg dziergany (w większości moich ozdób). Oba sposoby znajdziesz bez problemu opisane i pokazane w sieci.

ozdoby choinkowe z filcu DIY

KROK 5. Doczepienie czegoś do zawieszenia ozdób.

Najprościej będzie doszyć sznurek (np. jutowy) lub kordonek, włóczkę, mulinę. Jednak wtedy zawiesimy ozdoby raczej na brzegu gałązki. Jeśli chcemy umieścić je również w głębi warto doczepić haczyki lub druciki.

Pozostaje tylko zawiesić tak przygotowane ozdoby i cieszyć oko jedyną taką choinką na świecie, bo pamiętajcie, że nie ma dwóch identycznych ręcznie wykonanych przedmiotów! 😉 DO DZIEŁA !!!

ozdoba z filcu na choinkę

ozdoby choinkowe z filcu DIY


Jeśli podoba Ci się moja praca, to najlepszym wsparciem jakie możesz mi okazać oraz motywacją do dalszej pracy i pisania na blogu, będzie pozostawienie po sobie śladu, czyli udostępnienie postu na Facebooku, polubienie czy komentarz  https://www.facebook.com/DomowaOdnowaBlog/.

Dziękuję za wszelkie gesty sympatii, bo bardzo mnie motywują do dalszego działania. DZIĘKUJĘ!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.